Jumta logi ir praktisks un estētisks papildinājums ikvienai ēkai, taču, lai tie kvalitatīvi spētu pildīt savu funkciju, kā arī kalpotu pēc iespējas ilgāk, nepieciešams ņemt vērā vairākus svarīgus aspektus. Tā var būt gan logu atrašanās vieta, materiāls, montāža un kopšana. Par to vairāk lasiet raksta turpinājumā.

Jumta logu izvietojums

Lai noskaidrotu jumta logu daudzumu un vajadzīgo lielumu, jāņem vērā stiklotās virsmas platība pret telpas grīdas platību, kā arī telpas pielietojumu. Ja tā būs dzīvojamā istaba, šai attiecībai vajadzētu būt vismaz 1:8, savukārt citās telpās tā var būt vismaz 1:12. Tāpat der atcerēties, ka labāka izvēle būs vairāki mazāki jumta logi, kurus izvieto dažādās zonās.

Logu izvietojumu ietekmē arī ēkas augstums un jumta slīpums. Stāvākam jumtam logs jāmontē zemāk un otrādi. Taču kopumā loga uzstādīšanas augstumu izvēlas, vadoties pēc tā, cik augsta ir ēka. Ja tās augstums nepārsniedz 25 metrus, loga montāža jāveic tā, lai rāmja apakšējā mala ir vismaz 85 cm augstumā no grīdas. Savukārt ēkās, kas augstākas par 25 metriem, loga apakšējai malai jābūt vismaz 1,1 metra attālumā no grīdas. Šeit jāraugās, lai telpā iekļūtu pēc iespējas vairāk dabiskā apgaismojuma.

Loga specifika

Ne mazāk svarīgi, protams, ir arī tas, no kāda materiāla izgatavoti jumta logi, kāda ir to kvalitāte, furnitūra, skaņas un siltuma izolācijas līmenis. Mūsdienās pieejami dažādu kategoriju logi, tajā skaitā, arī tie, kas paredzēti jumtiem. Šīs kategorijas ietver gan atšķirīgus profilus, gan arī kameru skaitu, stiklu paketes, biezumu, furnitūru un citus elementus. Jo kvalitatīvāki ir jumta logi, jo ilgāk tie kalpos un spēs pildīt savu funkciju, kā arī, protams, nodrošinās lielisku siltuma un skaņas izolāciju.

Mūsdienās jumta logus ražo no dažādiem materiāliem, tajā skaitā, koka, alumīnija un PVC jeb plastikāta. Tāpat atšķiras arī logu vēršanās virzieni, lai katrai ēkas specifikai varētu izvēlēties atbilstošāko. Ja nezināt, kā iegādāties īstos jumta logus, aicinām konsultēties ar mūsu speciālistiem, kas palīdzēs atrast tieši Jūsu vajadzībām un ēkai piemērotāko risinājumu.