Kad plānojam pirkt logus, populārākie varianti, starp kuriem visbiežāk jāizvēlas, ir plastikāta jeb PVC logi un koka logi. Lai arī katram no materiāliem ir savas unikālās īpašības un parametri, mūsu mainīgo laika apstākļu klimata joslā pircēji nereti dod priekšroku tieši PVC logiem. Ar ko tie ir labāki, nekā koka logi, lasiet raksta turpinājumā.

Siltumizolācija un skaņas izolācija

Lai gan abu materiālu logiem piemīt siltuma un skaņas izolācijas īpašības, PVC logiem tās parasti ir augstākā līmenī. Plastikāta logiem ir lieliska skaņas izolācija, turklāt laika gaitā tie nezaudē savu siltumizolācijas efektivitāti, kā tas var notikt ar koka logiem.

Kalpošanas laiks un kopšana ikdienā

Šie abi ir vienlīdz nozīmīgi faktori, kas ietekmē logu materiāla izvēli. PVC logu kopšana ir ļoti ērta un vienkārša, turklāt pietiek tikai tos ik pa laikam nomazgāt. Kas attiecas uz kalpošanas laiku, tad plastikāta logiem tie ir aptuveni 30 līdz 40 gadi.

Savukārt koka logi visbiežāk prasa daudz vairāk rūpju un ieguldījumu. Tie regulāri jākopj, ik pa laikam jāatjauno krāsas slānis, kā arī jāraugās, lai materiāls būtu apstrādāts pret kaitēkļu ietekmi, kas plastikāta logiem nav aktuāli. Atkarībā no tā, kā par tiem rūpēsieties, koka logu mūžs būs 15 līdz 20 gadi.

Aizsardzība pret ielaušanos

 Vēl viens svarīgs kritērijs logu izvēlē ir drošība. Lai arī koka logiem piemīt dažādas pozitīvas īpašības, to materiāls un konstrukcija diemžēl nav tik izturīga pret mehānisku ietekmi.

Savukārt PVC logi ir pieejami dažādās kategorijās, un, lai arī tās visas nodrošina zināmu aizsardzības pakāpi, ja vēlaties būt pilnībā pārliecināti, ka zagļi neiekļūs Jūsu mājoklī, vienmēr ir vērts ieguldīt augstākas klases plastikāta logu iegādē.

Izskats

Šis ir subjektīvs faktors, kuru ietekmē katra klienta individuālā gaume, taču, runājot vispārīgi, mūsdienās gan PVC, gan koka logi izskatās pievilcīgi, un tiem pieejamas plašas krāsu variācijas. Atšķirība slēpjas tajā, ka koka logu izskata saglabāšanai, būs jāatjauno to krāsa, savukārt plastikāta logiem tas nav nepieciešams, turklāt mūsdienās ir pieejami arī pakešu logi ar koka imitāciju.

Cena

Koka logu cena visbiežāk ir augstāka, nekā PVC logiem. Turklāt, kā jau iepriekš minējām, plastikāta logu kalpošanas laiks ir ilgāks nekā logiem, kas ražoti no koka.

Kā redzat, abiem logu veidiem piemīt vērtīgas īpašības, un tie abi ir tirgū pieprasīti, taču vairumā kritēriju PVC logi ir pārāki.