Logu izvēlē nereti tiek uzsvērts to materiāls, siltuma un skaņas izolācijas, kā arī citas īpašības, taču retāk tiek runāts par elementiem, kurus pirmajā acu uzmetienā nepamanām. Stikla paketes, kas veido lielāko loga daļu, ir ļoti nozīmīgs konstrukcijas elements, kas patiesībā visvairāk ietekmē kopējo loga kvalitāti. Šajā rakstā aplūkosim tās nedaudz tuvāk.

Kas ir stikla paketes?

Stikla paketes ir slēgti stiklu bloki, kurus visbiežāk veido divi līdz četri stikli (vienkameras līdz trīskameru pakete), un tos savstarpēji savieno speciāls rāmis (plastmasas, alumīnija vai cinkota tērauda). Vairāku slāņu stikls logos nepieciešams, jo viens stikls, neatkarīgi no tā, cik tas ir biezs, nespēj telpu pasargāt no siltuma zuduma.

Starp stikliem ir hermētiski noslēgta telpa, kura tiek aizpildīta ar sausinātu gāzi, visbiežāk tas ir argons (izceļas ar lēnāku konvekcijas plūsmu). Savukārt stiklus atdalošais rāmis satur īpašu mitruma absorbētāju, kas rūpējas par to, lai stikli neaizsvīstu.

Mainot stikla paketē esošo stiklu biezumu, skaitu un veidu, mūsdienās tiek ražoti atšķirīgu skaņas un siltuma izolācijas, kā arī drošības līmeņu logi privātmājām, sabiedriskajām ēkām un citām būvēm.

Kā atbilstoši izvēlētas stikla paketes ietekmē klimatu telpā?

Ikviens no mums vēlas, lai telpas, kurās ikdienā uzturamies, ziemā būtu silti, bet vasarā – patīkami vēsi. Šī efekta panākšanai tiek izmantotas stikla paketes ar selektīvo pārklājumu. To nevar redzēt, jo tas ir caurspīdīgs, taču vienlaikus atstaro siltumu, neļaujot tam aizplūst prom, (ja izmanto iekšējam stiklam) vai arī neļauj karstumam nonākt telpās (ja izmanto ārējam stiklam). Piemēram, vienkameras stikla paketei šādi apstrādāta var būt tikai viena puse, bet divkameru paketei – gan iekšējais, gan ārējais stikls.

Kādus skaņas izolācijas risinājumus iestrādā stikla paketēs?

Ja tiek izvēlēta vienkameras stikla pakete, labākai skaņas izolācijas nodrošināšanai ārējo stiklu iestrādā biezāku. Savukārt vēl labāk skaņu spēj izolēt divkameru stiklu paketes, kurās tiek ne tikai izvēlēti atbilstošu veidu stikli, bet arī īpašs absorbējošs pārklājums. Salīdzinot ar standarta modeļiem, šāda veida stiklu paketes samazina trokšņu caurlaidību pat divas ar pusi reizes. Šī ir lieliska izvēle, ja telpu logi vērsti pret ielu.

Atbilstoši izvēlēta stiklu pakete padarīs Jūsu mājokli drošāku

Vēl viens kritērijs loga izvēlē ir mājokļa vai citu telpu aizsardzība pret ielaušanos. Šim mērķim ieteicams izvēlēties stiklus ar paaugstinātu drošības klasi. Stiklu paketes var būt veidotas, piemēram, no rūdīta stikla vai arī stikla, kas pārklāts ar īpašu plēvi, kura sasišanas gadījumā neļauj stiklam izkrist no rāmja.

Šie ir tikai daži no svarīgiem aspektiem, kas saistīti ar stiklu paketēm. Ja vēlaties noskaidrot, kā izvēlēties piemērotāko variantu savam logam, droši konsultējieties ar “Lukss logi” zinošajiem speciālistiem!